Wszystkie treści są tutaj tylko do celów informacyjnych.

Wszystkie treści są tutaj tylko do celów informacyjnych.

Przeglądajmy naukę stojącą za szumem. Autor: Monica Reinagel, MS, LD/N, CNS Nutrition Diva 14 maja 2019 4-minutowy Readepisode #526 Play Pause Słuchanie Czy mleko A2 jest dla Ciebie naprawdę lepsze? Obecnie doświadczamy problemów z odtwarzaniem w Safari. Jeśli chcesz wysłuchać dźwięku, użyj Google Chrome lub Firefox.

W tym artykule odkryjesz

, czym jest mleko A2 i co odróżnia się od zwykłego mleka, roszczenia zdrowotne na temat mleka A2 Niezależnie od tego, czy nauka stojąca za tymi roszczeniami zawiera

w tym tygodniu, został zasugerowany przez słuchacza Divy Divy Leslie Ghiringhelli, który napisał:

„Byłem niedawno w moim lokalnym sklepie ze zdrową żywnością i usłyszałem sprzedawcę od firmy To sprzedaje mleko A2, reklamując swoją wyższość nad zwykłym mlekiem. Mówiła, że ​​białko, które jest w zwykłym mleku (ale nie mleko A2), powoduje wszystko, od cukrzycy po autyzm po chorobę autoimmunologiczną. Jako osoba nastawiona na naukę, od razu byłem sceptyczny. Czy mógłbyś zrobić program na ten temat? ”

Muszę pochwalić sceptycyzm Leslie. Mleko A2 jest około dwa razy więcej niż cena zwykłego mleka. Ale czy to dla nas naprawdę lepsze? Być może bardziej palącym pytaniem jest, czy istnieje jakaś prawda, twierdzenie, że zwykłe mleko jest powiązane z tymi przerażającymi chorobami.

Jaka jest różnica między mlekiem A1 i A2?

a2 są oba oba są oba Rodzaje kazeiny, która jest jednym z głównych rodzajów białka w mleku. Białka składają się z poszczególnych aminokwasów połączonych w długie struny. Istnieje tylko kilkadziesiąt różnych aminokwasów, ale można je łączyć w różnych sekwencjach, tworząc tysiące różnych białek. To trochę jak sposób, w jaki dwanaście tonów w skali muzycznej można połączyć w nieskończoną liczbę melodii.

Jedyną różnicą między białkiem mleka A1 i A2 jest to, że 67. aminokwas w łańcuchu jest różne. Twoje ciało trawia kazeinę (i wszystkie białka) poprzez wycinanie tych długich strun aminokwasów w krótszych segmentach zwanych peptydami, z których niektóre mogą mieć aktywność biologiczną. Na przykład kolagen i insulina są peptydami.

Jedyną różnicą między białkiem mleka A1 i A2 jest to, że 67. aminokwas w łańcuchu jest inny.

Niewielka różnica w różnicy w Sekwencja aminokwasowa kazeiny A1 i A2 powoduje tworzenie nieco różnych peptydów, gdy te białka mleka są trawione. Kiedy trawujemy formę kazeiny A1, wytwarza ona peptyd zwany BCM-7. Ten peptyd nie jest wytwarzany w trawieniu kazeiny A2.

Ale co z tego? Czy peptyd BCM-7 wyrządza jakąkolwiek szkodę?

strony

12Next ›Ostatnie»

O autorze

Monica Reinagel, MS, LD/N, CNS

Monica Reinagel jest certyfikowanym licencjonowanym dietetykiem, autorem i twórcą jednego z najbardziej rankingowych podcastów iTunes. Jej rada jest regularnie prezentowana w The Today Show, Dr. Oz, NPR i w wiodących krajach gazetach, czasopismach i stronach internetowych. Czy masz pytanie dotyczące odżywiania? Zadzwoń na linię Diva Diva Diva pod numer 443-961-6206. Twoje pytanie może być prezentowane w programie.

Istnieją 3 rodzaje postanowień noworocznych. Czy twój dotrze do lutego? Doświadczony psycholog, dr Ellen Hendriksen, ujawnia, jaki rodzaj rezolucji przetrwa czy pleasure duo mozna kupic w aptece, co się nie udaje i dlaczego.

autor: Ellen Hendriksen, Dr Savvy Psycholog z 30 stycznia 2014 6-minutowy czytanie nr 4 Pause Pause Słuchaj, dlaczego twoje noworoczne postanowienia zawodzą ( I jak możesz zmienić wzór) Obecnie doświadczamy problemów związanych z odtwarzaniem w Safari. Jeśli chcesz wysłuchać dźwięku, użyj Google Chrome lub Firefox.

Cztery tygodnie do nowego roku, a możesz być modelem noworocznej cnoty rozdzielczości – przełomu w tych butach do biegania, pracując przez Proust lub Joyce , trzymając się swojego budżetu i dając złe oko do miski cukierkowej na biurku recepcjonistki. .

Ale większość z nas wraca na kanapę, oglądając filmy kotów na YouTube lub używa nowej bieżni do suchej rajstop.

Jeśli jesteś jednym z tych ostatnich, ale chcesz dać noworoczne rozdzielczość kolejne ujęcie, czy mogę zaproponować kilka wskazówek dotyczących rozdzielczości bezpiecznej nieodpadności 2.0?

, ale najpierw my, my, my Musisz wiedzieć, z czym mamy do czynienia. Możemy sortować rozdzielczości na 3 kategorie:

Kategoria nr 1: Rozdzielczość wyników, co oznacza, że ​​próbujesz osiągnąć określony cel. Postanowienia należące do tej kategorii to aspiracje, takie jak „utracone 10 funtów”, „Rozpocznij fundusz emerytalny” lub „Wykonaj 12-tygodniowe wyzwanie fitness mojej siłowni”. Wiesz, że masz rozdzielczość wyników, jeśli można ją sprawdzić z listy, gdy jest to gotowe. Są to najłatwiejsze do trzymania się, ponieważ masz na myśli określony cel i możesz mierzyć twój postęp, który sam w sobie jest motywujący.

Kategoria nr 2: Rozdzielczość nawyków, która, podobnie jak ćwiczenie jogi lub fortepianu, jest procesem ciągłym i nigdy tak naprawdę nie kończy. Może nie być prawdziwy cel końcowy, ale satysfakcja jest w samym postępie. Trudność w utrzymaniu rozdzielczości nawyków jest ładowana z przodu, ponieważ ustanowienie nowego systemu wymaga znacznego wysiłku i cierpliwości, pamiętaj o tym i dostosowywanie go, dopóki nie zadziała. Jasna strona? Po zmianie nawyku sam się działa. Na przykład, jak często myślisz o szczotkowaniu zębów lub włożeniu pasa bezpieczeństwa? Racja, ponieważ są to dobrze ugruntowane nawyki. Po zintegrowaniu nowego nawyku z rutyną możesz czerpać wyniki bez większego wysiłku i stresu. Postanowienia z tego wiadra obejmują „Sleep co najmniej 7 godzin za noc”, „Go wegetarian” lub „Czytaj więcej.”

Kategoria nr 3: Holistyczna rozdzielczość jest szeroką rozdzielczością całej osoby, taką jak ” Bądź lepszą osobą ”,„ Bądź szczęśliwszy ”lub„ podejmuj więcej ryzyka ”. Holistyczna rezolucja, pomimo jego wzniosłości, jest często pierwszą, która została odrzucona na bok. Powodem jest jego niejasność. Rozdzielczość, której nie można zdefiniować, a tym bardziej mniej zmierzone, nie można osiągnąć.

Wyzwanie związane z rozdzielczością zaprzestania jest to, że trudno jest poczuć się zmotywowany i energetyzowany, że coś nie robi; Ponadto trudno jest śledzić postęp nie zdarzenia.

Ostatecznym gatunkiem bonusowym jest rozdzielczość zaprzestania, która stara się przestać coś robić. Rozdzielczość zaprzestania może należeć do dowolnej z trzech pierwszych kategorii. Może to być rozdzielczość wyników, taka jak „rzucić palenie”, rozdzielczość nawyków, taka jak „przestań marnować czas na Facebooku, kiedy powinienem pracować” (nie to, że ktokolwiek z nas to robi) lub holistyczna rozdzielczość, taka jak „przestań istnieć tani.” Wyzwanie związane z rozdzielczością zaprzestania jest to, że trudno jest poczuć się zmotywowany i energetyzowany, że coś nie robi; Plus trudno jest śledzić postęp nie zdarzenia.

Gdy wiesz, jakie masz rozdzielczość, oto jak go zmodyfikować, aby zmaksymalizować swoje szanse na sukces …..

Strony

12next ›Ostatnia» Cała treść tutaj jest wyłącznie do celów informacyjnych. Ta treść nie zastępuje profesjonalnego osądu własnego dostawcy zdrowia psychicznego. Skonsultuj się z licencjonowanym specjalistą ds. Zdrowia psychicznego w celu uzyskania wszystkich indywidualnych pytań i problemów.

O autorze

Ellen Hendriksen, PhD

Dr. Ellen Hendriksen była gospodarzem podcastu Davvy Psychologologa w latach 2014–2019. Jest psychologiem klinicznym w Boston University’s Center for Lechiety and Powiązane zaburzenia (karta). Zdobyła doktorat. w UCLA i zakończyła szkolenie w Harvard Medical School. Jej naukowo oparte na naukowym podejściu o zerowym osądu jest regularnie prezentowane w Psychology, Scientific American, The Huffington Post i wielu innych mediach. Jej debiutancka książka, How to Being: Cicha swojego wewnętrznego krytyka i wzniesienie się powyżej lęku społecznego, została opublikowana w marcu 2018 r..

Subskrybuj podcastu Psychologa Psychologa Spotify Google Stitcher

Jeśli jesteś w ciąży, planujesz zajść w ciążę , lub znać kogoś, kto jest jednym z nich, możesz zastanawiać się, ile ćwiczeń jest optymalne podczas ciąży. Na szczęście istnieją kilka nowych wytycznych dla przyszłych matek. I w przeciwieństwie do swoich poprzedników, te nowe wytyczne mają za sobą solidną naukę.

autor: Brock Armstrong Get-Fit Guy 26 marca 2019 4-minutowy readepisode #431 Play Pause Słuchaj, ile powinieneś ćwiczyć w ciąży? Obecnie doświadczamy problemów z odtwarzaniem w Safari. Jeśli chcesz wysłuchać dźwięku, skorzystaj z Google Chrome lub Firefox.

Kanadyjskie wytyczne 2019 dotyczące aktywności fizycznej przez całą ciążę zostały niedawno opublikowane w British Journal of Sports and Medicine – i ma zaskakujące zalecenia dla kobiet w ciąży .

Aby dostać się do drobiazgowych nowych wytycznych, niedawno rozmawiałem z jednym z autorów, dr Margie Davenport. Margie jest profesorem nadzwyczajnym kinezjologii, sportu i rekreacji na University of Alberta. Jej praca dla absolwentów koncentrowała się na stosowaniu ćwiczeń prenatalnych w celu promowania zdrowia kardiometabolicznego u kobiet, u których zdiagnozowano lub zagrożoną cukrzycą ciążową.

Dr. Davenport opracowała docelowe strefy tętna dla kobiet w ciąży, które są uwzględnione w wytycznych, a jej stypendium doktorantowe badało wpływ ćwiczeń na funkcję mózgowo-naczyniową u starszych osób dorosłych, ze szczególnym uwzględnieniem kobiet po menopauzie. Tak więc, jak można stwierdzić, nie jest garbaty, jeśli chodzi o sposób, w jaki ćwiczenia mogą przynieść korzyści ludzkiemu ciału.

Podczas naszego czatu Margie przedstawiła sześć zaleceń, które zostały sformułowane poprzez obszerny przegląd systematyczny, opinia ekspertów, konsultacje z użytkownikami końcowymi (kobiety w ciąży i poporodowe), a następnie zrównoważła swoje badania z wykonalności zalecenia, akceptowalność, koszty i kapitał własny.

W skrócie główne zalecenia są to, że kobiety w ciąży powinny:

Wykonać co najmniej 150 minut umiarkowanych ćwiczeń na tydzień

Rozpowszechniaj to ćwiczenie na co najmniej trzy (mam nadzieję, że więcej) dni w tygodniu

obejmują różnorodne czynności związane z treningiem aerobowym i oporowym

i na koniec nie ma złego czasu na rozpoczęcie aktywności fizycznej Podczas ciąży

Nie ma złego czasu na rozpoczęcie aktywności fizycznej podczas ciąży.

Zgodnie z tymi zaleceniami zmniejszy ryzyko powikłań, takich jak cukrzyca ciążowa, wysokie ciśnienie krwi i przedrzucawki o zaskakujących 40%i zmniejsza ryzyko depresji poporodowej o aż 67%.

E

Strony

12next ›Ostatnia» Cała treść tutaj jest wyłącznie do celów informacyjnych. Ta treść nie zastępuje profesjonalnego osądu własnego dostawcy służby zdrowia. Skonsultuj się z licencjonowanym pracownikiem służby zdrowia w sprawie wszystkich indywidualnych pytań i problemów.

O autorze

Brock Armstrong Get-Fit Guy

Brock Armstrong był gospodarzem podcastu Get-Fit Guy w latach 2017–2021. Jest certyfikowanym liderem fitness grupy AFLCA z wyznaczeniem przenośnego sprzętu sprzętu , Trener NCCP i CAC Triathlon oraz Certified Run Trener. Jest także członkiem Rady Doradców w Primal Health Coach Institute i gościnnym członkiem wydziału Instytutu potencjalnego.

Śledź Facebook LinkedIn Pinterest Subskrybuj do Get-Fit Guy Podcast Spotify Google Stitcher

Deprywacja snu lub brak wystarczającej ilości snu, ma wpływ z wielu powodów. Ale badania pokazują, że ten stan wpływa na kobiety i mężczyzn na bardzo różne sposoby.

Przez sleepadvisor.org, sponsorowany 1 maja 2019 r. 3-minutowy odczyt snu ma duży wpływ na nasze życie. Jest to główny czynnik decydujący o naszym ogólnym dobrobycie. Nie tylko to, ale kobiety i mężczyźni inaczej doświadczają braku snu i ma inny ogólny wpływ na każdą płeć.

Hormony, takie jak estrogen, testosteron i progesteron, odgrywają dużą rolę w wpływie systemów chemicznych mózgu, które rządzą rządzącymi mózgiem Rzeczy takie jak regulacja snu i pobudzenie.

Częstotliwość i regularność zmian hormonalnych doświadczenia kobiet mogą oznaczać, że stają przed [snem] wyzwaniami niż mężczyźni pozbawieni snu.

Badania pokazują, że w czasie poważnych zmian hormonalnych, takich jak ciąża i dojrzewanie, kobiety były znacznie bardziej podatne na zaburzenia snu, takie jak bezsenność, obturacyjny bezdech senny i zespół niespokojnych nóg.

Przemysł snu zaczął przyjmować problemy, które kobiety doświadczają ze zmianami hormonalnymi, takimi jak menopauza. Zaczęli tworzyć materace specjalnie, aby złagodzić problemy, które mogą powodować zmiany.

Sen jest najbardziej niepokojący dla kobiet przed i podczas okresów menstruacyjnych. Ludzie zmagają się z codziennymi funkcjami, gdy nie snu potrzebują. Częstotliwość i regularność zmian hormonalnych doświadczenia kobiet mogą oznaczać, że stają przed wyzwaniami częściej niż mężczyźni pozbawionymi snu.

Badanie opublikowane przez National Academy of Sciences USA pokazuje, że cykle snu-blagen różnią się w zależności od kobiet i mężczyzn . Przez 10 dni 18 kobiet i 16 mężczyzn było przeprowadzanych przez 28-godzinny cykl, który składał się z 19 godzin przebudzenia i dziewięciu godzin snu.

Badanie wykazało, że średnio kobiety w eksperymencie kobiety w eksperymencie byli mniej dokładni niż mężczyźni podczas przeprowadzania testów poznawczych.

Problemy ze snem mogą być niedoceniane u kobiet

Niezależnie od tego, że problemy ze snem mogą nieproporcjonalnie wpływać na kobiety, mogą być niedostateczne rozpoznane. Eksperci powołują się na to, że mężczyźni są ponad dwa razy bardziej narażeni na zdiagnozowane w wieku młodzieży lub średniego z obturacyjnym bezdechem sennym, zaburzeniem, które powoduje okresowe zatrzymanie i rozpoczęcie oddychania osoby podczas odpoczynku.

Dwie trzecie z nich Kobiety ankietowane miały problemy ze snem kilka razy w tygodniu w ciągu ostatniego miesiąca.

Christine Won, dyrektor programu zdrowia snu kobiet w Yale’s School of Medicine, twierdzi, że powód, dla którego większość standardów diagnostycznych i kryteriów jest skoncentrowana wokół mężczyzn jest to, że obturacyjny bezdech sen został po raz pierwszy odkryty u mężczyzn. Z tego powodu diagnoza tego zaburzenia ma tendencję do skoku wobec mężczyzn.

Innym powodem różnicy jest to, że kobiety z bezdechem sennym często wykazują szerszą gamę objawów, takich jak senność w ciągu dnia. Zgodnie z oczekiwaniami, lekarze nie mogą natychmiast kojarzyć takich objawów z zaburzeniem.

zagrożenia dla zdrowia u kobiet pozbawionych snu

Badanie przeprowadzone przez naukowców z Centrum Medycznego Duke University wykazało, że istnieje większe ryzyko ryzyka Kwestie związane ze zdrowiem dla kobiet, które mają nieprzespane noce niż mężczyźni. Słynny sen prowadzi do wyższego ryzyka depresji, cukrzycy typu 2 i chorób serca.

Hormony są zazwyczaj uważane za najbardziej prawdopodobne przyczynę tego wyższego ryzyka, ale nie ma jeszcze absolutnej pewności, ale nie ma jeszcze absolutnej pewności jak utrzymują mężczyzn bezpieczniejszych lub sprawiają, że kobiety są bardziej narażone na zaburzenia snu.

National Sleep Foundation przeprowadziła ankietę, w której badano te efekty i wykazało, że dwie trzecie ankietowanych kobiet miało kilka razy problemy ze snem kilka razy a Tydzień w ciągu ostatniego miesiąca.

Są to niektóre z wyzwań, przed którymi stoją kobiety pozbawione snu:

Przyrost masy ciała

Wzrost apetytu jest powiązany ze snem deprywacja, która może prowadzić do przybierania na wadze u kobiet i mężczyzn. Badania pokazują, że kobiety pozbawione do snu częściej niż osoby pozbawione snu mają nadwagę.

nadciśnienie tętnicze

W porównaniu z mężczyznami, kobiety, które są niespokojne przez całą noc, są bardziej skłonni Wyższy poziom białka C-reaktywnego, marker stanu zapalnego związany z wysokim ciśnieniem krwi.

Cukrzyca typu 2

Zarówno pozbawione snu kobiety i mężczyźni mają wyższe ryzyko cukrzycy typu 2, z snem- Pozbawione kobiety są bardziej podatne na zwiększone poziomy insuliny i cukru czarnego.

Contents

Comments are closed.

EnglishGermanCroatia